انفجار در کابل جان ۳ تن را گرفت و ۱۳ زخمی برجا گذاشت

تاکنون روشن نیست که هدف این انفجار چی بوده است و هیچ گروهی مسوولیت آن را نپذیرفته است.

 

در یک انفجار در مربوطات حوزۀ سوم امنیتی شهر کابل در نزدیکی چهاراهی دهمزنگ شماری از غیرنظامیان کشته و زخمی شده اند.

شفاخانۀ استقلال در صفحۀ فیس بوک اش نوشته است که از این رویداد ۳ کشته و ۱۳ زخمی به این شفاخانه انتقال داده شده اند.

خالد زدران سخنگوی فرماندهی طالبان در کابل نیز این آمار را در پیامی به رسانه‌ها تائید می‌کند.

شماری از گواهان این رویداد به بانگ گفتند که این انفجار حدود یک پس از چاشت روز چهارشنبه در یک چای‌خانه در کانر شرکت برق افغانستان (برشنا) رخ داده است.

محمدعلی از گواهان این رویداد که به گفتۀ خودش در این منطقه زنده‌گی می‌کند به بانگ گفت که انفجار برخاسته از ماین بوده است. او در ادامه گفت: ” انفجار که شد مردم اول گفتن که دبۀ گاز بود اما پسان فهمیدیم که گاز نبوده. کل بیچاره‌ها که کشته و زخمی شدند مردمان دکاندار و کسب کاران بودند.”

یکی از گواهان این رویداد که به گفتۀ خودش با هراسی که از پی‌گیری طالبان دارد می‌خواهد نامش در این گزارش گرفته نشود به بانگ گفت: ” حمله که شد زیاد جسد و زخمی‌ها را به چشمان خود دیدم که مردم در موترها انداختند و انتقال دادند.”

در همین‌حال شرکت برق افغانستان (برشنا) در اعلامیه‌یی گفته که در این انفجار به شماری از کارمندان این نهاد نیز تلفات وارد شده، اما این اداره آمار نداده است.

 در ویدیوهای پخش شده از این انفجار در رسانه‌های اجتماعی دیده می‌شود که مردم در حال انتقال کسانی هستند که زخمی شده اند و نیز کسانی که گمان می‌رود جان داده اند.

وزارت امور داخلۀ طالبان در نخست به رسانه‌ها گفت که این انفجار برخاسته از یک بالون گاز بوده است اما پسانتر معلوم شد که این رویداد در نتیجۀ ماین جاسازی شده به میان آمده است.

تاکنون روشن نیست که هدف این انفجار چی بوده است و هیچ گروهی مسوولیت آن را نپذیرفته است.